MyTimes logo

TIMES

Webb Imagery

29/11/2001

YMCA at Boroondara Aquathon Series - Race #1

(1.5km run / 250m swim) x3

(Click on competitor name to view personalised results)

Name
Race #
Category
Team Name
Time
(h:mm:ss)
Avg Speed
km/hr
OAll
Place
Cat
Place
BIRCH Andrew#611Male 13-170:26:39 11.8 1 1
JEFFERS Matt#638Team Male0:27:34 11.4 2 1
ELLIOT Cam#589Male 18-340:27:45 11.4 3 1
NORDEN Michael#566Male 18-340:27:52 11.3 4 2
BOND Alex#633Team Male0:28:26 11.1 5 2
BEENIE Ben#603Male 13-170:28:29 11.1 6 2
NEWMAN Russell#518Male 18-340:28:38 11 7 3
MARTYN Gareth#519Male 18-340:28:49 10.9 8 4
WILLIAMS Troy#521Male 18-340:28:55 10.9 9 5
CAMPBELL Malcolm#513Male 18-340:29:18 10.8 10 6
CURNOW Warren#653Team Male0:29:23 10.7 11 3
WESLEY Grant#547Male 35-490:29:33 10.7 12 1
MURRAY Daniel#591Male 18-340:30:04 10.5 13 7
GALBRAITH Dana#563Male 35-490:30:04 10.5 14 2
HIGGINS Paul#577Male 18-340:30:07 10.5 15 8
DENNIS Jason#567Male 18-340:30:11 10.4 16 9
BEENIE Samantha#616Female 13-170:30:39 10.3 17 1
GUNDLACH Hugh#605Male 13-170:30:41 10.3 18 3
MAASDIJK Matt#592Male 35-490:31:10 10.1 19 3
SANTIAGO Joe#522Male 18-340:31:28 10 20 10
CURRY Sam#516Male 18-340:31:29 10 21 11
COLEMAN Quinn#507Male 18-340:31:33 10 22 12
MONTFORT Jason#581Male 18-340:31:35 10 23 13
SMITH Natalie#536Female 18-340:31:37 10 24 1
YARNALL Mark#648Team Male0:31:57 9.9 25 4
DONSEN Mike#576Male 35-490:31:58 9.9 26 4
SPENCE Alison#657School Team Female0:32:02 9.8 27 1
JARDINE Tom#620School Team Male0:32:08 9.8 28 1
GORDON Michael#649Team Mixed0:32:17 9.8 29 1
WOODS Matt#650Team Male0:32:23 9.7 30 5
O'SHEA Simon#557Male 35-490:32:35 9.7 31 5
GREEN Joseph#604Male 13-170:32:35 9.7 32 4
EVERETT Nic#520Male 18-340:32:36 9.7 33 14
SHEFFIELD Stewart#517Male 18-340:32:49 9.6 34 15
HYLAND Ben#607Male 13-170:32:49 9.6 35 5
COLLINS Mark#584Male 35-490:32:57 9.6 36 6
SHEDDEN Mark#512Male 18-340:33:06 9.5 37 16
FOSSETT Andrew#627Team Mixed0:33:10 9.5 38 2
STEWART David#622School Team Male0:33:24 9.4 39 2
IRVINE Fiona#643Team Female0:33:32 9.4 40 1
EWART Chris#550Male 35-490:33:56 9.3 41 7
CROW Sue#654Team Female0:34:00 9.3 42 2
IRVINE Michelle#631Team Mixed0:34:05 9.2 43 3
WRIGHT Linda#626Team Mixed0:34:08 9.2 44 4
CURRY Matt#515Male 18-340:34:25 9.2 45 17
WOODS Tom#651Male 13-170:34:31 9.1 46 6
MC CARDEL Chloe#615Female 13-170:34:39 9.1 47 2
WILKINSON Ashley#508Male 18-340:34:56 9 48 18
DROHAN Jimmy#526Male 18-340:35:08 9 49 19
COOK Joe#609Male 13-170:35:09 9 50 7
KAY David#542Male 35-490:35:10 9 51 8
SCHUTT Tracey#629Team Mixed0:35:17 8.9 52 5
HYLAND Ian#636Team Male0:35:27 8.9 53 6
HUDSON Neil#625Team Mixed0:35:28 8.9 54 6
ALLEN John#617Male 50+0:35:30 8.9 55 1
PALLARAS Michael#612Male 13-170:35:40 8.8 56 8
FLEMING Nick#658Male 12 under0:35:42 8.8 57 1
KITHIN Les#574Male 18-340:35:46 8.8 58 20
GRATION Kent#525Male 18-340:35:46 8.8 59 21
FLANAGAN Paul#552Male 35-490:35:58 8.8 60 9
POWELL Brad#524Male 18-340:36:12 8.7 61 22
ABELL Elissa#628Team Mixed0:36:15 8.7 62 7
COLEMAN Donna#531Female 18-340:36:16 8.7 63 2
PALIN Ron#634Team Male0:36:20 8.7 64 7
HYLAND Robbie#601Male 12 under0:36:27 8.6 65 2
RODWELL Steve#585Male 35-490:36:29 8.6 66 10
GUNDLACH Andrew#558Male 35-490:36:34 8.6 67 11
NORTHEAST Simon#543Male 35-490:36:34 8.6 68 12
FULTHEIM Jeremy#619Male 13-170:36:39 8.6 69 9
ELDER Samual#608Male 13-170:36:42 8.6 70 10
WATSON Greg#514Male 18-340:36:51 8.5 71 23
MAVRODOGLOS Nick#578Male 18-340:36:51 8.5 72 24
CONNOLLY Sean#523Male 18-340:36:54 8.5 73 25
GOLDS James#555Male 35-490:37:03 8.5 74 13
NORHTEAST Mark#590Male 35-490:37:10 8.5 75 14
BRUMLEY Andrew#602Male 13-170:37:13 8.5 76 11
GRAHAM Stephen#583Male 18-340:37:14 8.5 77 26
DIXON Janine#588Female 18-340:37:19 8.4 78 3
CARKEET Margaret#561Female 35-490:37:32 8.4 79 1
SHIPTON Lyndall#532Female 18-340:37:41 8.4 80 4
ACOTT John#618Male 50+0:37:49 8.3 81 2
SKIDMORE Margaret#655Team Female0:37:49 8.3 82 3
ALLEN Michael#637Team Male0:37:50 8.3 83 8
FIELDING Brooke#652School Team Female0:37:52 8.3 84 2
BEATTY Douglas#610Male 13-170:38:05 8.3 85 12
MARSHALL David#606Male 13-170:38:14 8.2 86 13
BENNET Phillip#528Male 18-340:38:25 8.2 87 27
GOLDS Joanne#630Team Mixed0:38:28 8.2 88 8
FINNEY Sean#613Male 13-170:38:28 8.2 89 14
THEK Grace#644Female 12 under0:38:29 8.2 90 1
HARRIS Gina#562Female 35-490:38:30 8.2 91 2
CONSIDINE Matthew#544Male 35-490:38:38 8.2 92 15
MURRAY David#538Male 35-490:38:44 8.1 93 16
DENNIS Patrick#564Male 35-490:38:50 8.1 94 17
GOLDS Andrew#624School Team Male0:38:56 8.1 95 3
MOIGNARD Alice#560Female 35-490:39:00 8.1 96 3
MURRAY Katrina#529Female 18-340:39:07 8.1 97 5
SPENCE Anne#640Team Female0:39:20 8 98 4
MILEWSKI Michael#506Male 18-340:39:48 7.9 99 28
THOMPSON Kane#541Male 18-340:39:49 7.9 100 29
MEE Virginia#535Female 18-340:39:50 7.9 101 6
BRONNING Rachel#586Team Female0:40:09 7.8 102 5
YARNALL Stuart#565Male 18-340:40:29 7.8 103 30
LONG Jonat#511Male 18-340:40:33 7.8 104 31
FLOCAS Robert#509Male 18-340:40:40 7.7 105 32
JOHNSTONE Charles#501Male 18-340:40:41 7.7 106 33
SUTHERLAND Damian#545Male 35-490:40:48 7.7 107 18
O'DONOGHUE Karen#573Female 35-490:40:54 7.7 108 4
NAIDOO Deena#639Team Male0:41:09 7.7 109 9
STANBOROUGH Emma#580Female 35-490:41:18 7.6 110 5
MARSHALL Douglas#549Male 35-490:41:28 7.6 111 19
GOLDS Timothy#623School Team Male0:41:28 7.6 112 4
FIELDING Sam#645Male 12 under0:41:35 7.6 113 3
ROBERTSON Janine#579Female 18-340:41:37 7.6 114 7
BROWNE Murray#554Male 35-490:41:51 7.5 115 20
EWART Daimon#621School Team Male0:41:55 7.5 116 5
CLIFORD Vincent#551Male 35-490:42:12 7.5 117 21
FIELDING Dirk#647Team Male0:42:13 7.5 118 10
PATTERSON Luke#570Male 18-340:42:38 7.4 119 34
MACNEIL Chris#553Male 35-490:43:18 7.3 120 22
FOEKE Gerri#530Female 18-340:43:27 7.2 121 8
ALEXANDER Sarah#533Female 18-340:43:39 7.2 122 9
PETERS Erin#569Female 18-340:44:18 7.1 123 10
NORTHEAST Frances#642Team Female0:44:53 7 124 6
BIASOTTO Dennis#568Male 35-490:45:10 7 125 23
SOULSBY Rebecca#572Female 18-340:46:23 6.8 126 11
BALL Kylie#534Female 18-340:48:18 6.5 127 12
GRENFELL Carol#571Female 35-490:48:37 6.5 128 6
PEARCE Sasha#537Female 18-340:48:54 6.4 129 13