MyTimes logo

TIMES

Webb Imagery

1/03/2001

YMCA at Boroondara Aquathon Series - Race #6

(1.5km run / 250m swim) x3

(Click on competitor name to view personalised results)

Name
Race #
Category
Team Name
Time
(h:mm:ss)
Avg Speed
km/hr
OAll
Place
Cat
Place
BOYD Lachlan#644Teams (all ages)0:27:17 11.5 11
FENNELL & CO Team#602Teams (all ages)0:27:17 11.5 22
WALLIS Carrie#632Teams (all ages)0:27:53 11.3 33
DAVIS Colin#532Open Male0:28:00 11.3 41
QUINN Coleman#537Open Male0:28:52 10.9 52
GRINNERS Team#631School Team Male0:29:38 10.6 61
GARRETT Justin#518Open Male0:29:39 10.6 73
LUKE Rob#638Junior Male0:29:42 10.6 81
GUNDLACH Hugh#615Junior Male0:29:53 10.5 92
DENNIS Jason#503Open Male0:30:03 10.5 104
ARMSTRONG Graeme#610Masters Male0:30:12 10.4 111
MARTYN Gareth#547Open Male0:30:18 10.4 125
LORETO School#604School Team Female0:30:28 10.3 131
GALBRAITH Dana#618Masters Male0:31:03 10.1 142
WOODS Matt#630Teams (all ages)0:31:04 10.1 154
MC CALLUM Georgie#637School Team Female0:31:38 10 162
YMCA (APARC) Team#608Teams (all ages)0:31:42 9.9 175
COLLINS Mark#611Masters Male0:32:05 9.8 183
CLARENCE Mark#543Open Male0:32:10 9.8 196
THEK Chris#550Open Male0:32:14 9.8 207
XAVIER Team#642School Team Male0:32:29 9.7 212
DEVINELY FIT Team#645Teams (all ages)0:32:30 9.7 226
EWART Chris#555Masters Male0:32:37 9.7 234
HYLAND Ben#617Junior Male0:32:52 9.6 243
BLANKS Team#633School Team Male0:33:03 9.5 253
WILLIAMS Kellie#542Open Female0:33:08 9.5 261
LOVE John#544Open Male0:33:14 9.5 278
BROWN Ron#530Open Male0:33:29 9.4 289
CRIPPS Matthew#525Open Male0:33:59 9.3 2910
WALDREN Neil#513Open Male0:34:21 9.2 3011
NIX Sarah#614Junior Female0:34:25 9.2 311
TURTLES Team#607Teams (all ages)0:34:54 9 327
BYRNES Graeme#520Open Male0:34:57 9 3312
COLEMAN Donna#548Open Female0:35:06 9 342
KITCHIN Les#531Open Male0:35:07 9 3513
WILKINSON Ashley#516Open Male0:35:22 8.9 3614
FINCH Sara#553Open Female0:35:49 8.8 373
DANIHER Joel#549Open Male0:35:53 8.8 3815
HYLAND Robert#616Junior Male0:35:54 8.8 394
ACOTT John#626Masters Male0:36:09 8.7 405
TUFFNELL Alistair#539Open Male0:36:24 8.7 4116
QUICK Paul#533Open Male0:36:25 8.6 4217
SICK Matt#636School Team Male0:36:40 8.6 434
COSGROVE Michael#639Masters Male0:36:43 8.6 446
KITCH Leon#534Open Male0:36:52 8.5 4518
RODWELL Steve#640Masters Male0:36:52 8.5 467
GOLD James#546Open Male0:36:54 8.5 4719
WARREN Zerna#529Open Male0:37:03 8.5 4820
"JACK & MATT Team" 635Teams (all ages)0:37:07 8.5 49
COPPI Eufenia#623Junior Female0:37:10 8.5 502
VALLENCE Lucy#625Teams (all ages)0:37:11 8.5 519
BLACKBURN Julie#536Open Female0:37:11 8.5 524
DINNISON Priscilla#619Masters Female0:37:23 8.4 531
BLACKBURN Hayley#535Open Female0:37:36 8.4 545
MARSHALL Peter#554Open Male0:38:39 8.2 5521
ATKINSON Kim#509Open Female0:38:55 8.1 566
SPENCE Anne#624Teams (all ages)0:39:16 8 5710
PLACE Fiona#541Open Female0:39:24 8 587
O'DONOGHUE Karen#551Open Female0:39:41 7.9 598
KERVIN David#538Open Male0:39:52 7.9 6022
HENRY Michael#524Open Male0:40:51 7.7 6123
GULIKERS Lisa#552Open Female0:41:25 7.6 629
WONG Chris#545Open Male0:41:47 7.5 6324
BEECHER Raelene#556Open Female0:42:09 7.5 6410
THEK Grace#634Junior Female0:42:31 7.4 653
ADAM Jill#628Teams (all ages)0:42:48 7.4 6611
TRAN Troy#521Open Male0:42:52 7.3 6725
PAPAS Jenny#528Teams (all ages)0:42:59 7.3 6812
DINNISON Nicholas#621Junior Male0:43:08 7.3 695
MARSHALL Dougals#643Masters Male0:43:08 7.3 708
HICKINSON Amanda#519Open Female0:44:01 7.2 7111
PERLMUTTER Bentze#522Open Male0:46:51 6.7 7226
DINNISON Victoria#620Junior Female0:50:35 6.2 734
RAIT Jane#627Masters Female0:50:43 6.2 742
TORPEDOES Team#629Teams (all ages)0:52:48 6 7513
PARK Min-Chul#523Open Male0:53:59 5.8 7627